W dniach 21-22 lipca 2023 w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju odbędzie się XX Letni Festiwal Muzyczny. W trakcie festiwalu usłyszymy najsłynniejsze arie i pieśni z oper i operetek. Z okazji jubileuszu – wstęp na koncerty festiwalowe jest bezpłatny!

Krynickie Towarzystwo Kulturalne im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju już po raz dwudziesty zorganizuje Letni Festiwal Muzyczny w Krynicy-Zdroju. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w mieście i co roku przyciąga do Sali Balowej miłośników kultury wysokiej. Festiwal organizowany jest od 2002r., a jego wieloletnim dyrektorem artystycznym była prof. Mariola Cieniawa-Puchała z Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie za organizację festiwalu odpowiadała wieloletnia prezes stowarzyszenia Małgorzata Miecznikowska-Gurgul.

Stowarzyszenie co roku stara się przygotować atrakcyjny program i angażować śpiewaków prezentujących wysoki poziom artystyczny, co powinno zadowolić wymagających melomanów.

„Zapraszamy na koncerty festiwalowe wszystkich miłośników muzyki! W ramach XX Letniego Festiwalu Muzycznego usłyszymy finalistów IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury, co daje to rękojmię wysokiego poziomu artystycznego. Zarząd Stowarzyszenia, chcąc umożliwić dostęp do kultury wysokiej wszystkim chętnym, podjął decyzję, by wstęp na jubileuszową edycję Festiwalu był bezpłatny.” – mówi Victoria Andrea Gurgul – Prezes KTK im. Jana Kiepury.

Program Festiwalu:

21 lipca 2023 (piątek), godz. 16:00, Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego
Wystąpią:
Mariola Siepak – sopran
Adam Dobek – baryton

22 lipca 2023 (sobota), godz. 16:00, Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego
Wystąpią:
Anna Thun – mezzosopran
Łukasz Kostka – baryton

Artyści występować będą przy akompaniamencie fortepianu w wykonaniu Michała Goławskiego. 
Koncerty poprowadzi Regina Gowarzewska.

Wstęp BEZPŁATNY.
Partnerami wydarzenia jest Województwo Małopolskie i Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju.